СЕРВІС ПО-УКРАЇНСЬКИ. ГОЛОВНІ ВИТРАТИ: ТРАНСПОРТ І ЗВ'ЯЗОК

У 2018 році українці стали витрачати на 10% більше на сервісні послуги, ніж в 2017-м, підрахувала Держслужба статистики. Йдеться про послуги, якими ми користуємося як щодня - це проїзд, телебачення, інтернет, зв'язок, так і час від часу: лікуємося, ремонтуємо предмети побуту, звертаємося до юристів, ветлікарям, дизайнерам інтер'єру і т.д.

Економісти кажуть, що головні причини збільшення витрат на сервіс - зростання зарплат в найбільш затребуваних сферах послуг, наприклад, в медицині, і підвищення обсягів споживання самих послуг, перш за все транспортних.

Найбільш витратна стаття у сфері обслуговування в бюджеті домогосподарств - це транспорт і зв'язок. На них припадає більше половини всіх грошей, витрачених на сервіс, точніше 51,5%. У грошах це приблизно 7 млрд грн щомісяця, тобто на одне домогосподарство припадає 600 грн в місяць на поїздки, телебачення та інтернет.

Очевидно, що ці витрати істотно різняться в залежності від регіону проживання (мегаполіс, невелике місто, село) - городяни витрачають набагато більше, наприклад, на проїзд по місту, ніж селяни. Та й інші статті витрат, крім витрат на лікування, а також навчання дітей, більше характерні для городян. Найменше в процентах українці витрачають на поштові послуги, ремонт побутової техніки і предметів побуту - відповідно 1,1% і 0,5% витрат. Але в грошах це теж немало: якщо розділити витрати на одне домогосподарство, то в місяць виходить майже 40 грн на листи, посилки і пресу, і 20 грн/міс. на ремонт предметів побуту. Остання цифра начебто не вражає, але якщо врахувати, що, наприклад, пральну машину ми ремонтуємо раз у 3-4 рока, то один ремонт обходиться в 700-1000 грн.

 

КАТЕГОРИИ

СТАТЬИ ОТСУТСТВУЮТ

КОММЕНТАРИИ ОТСУТСТВУЮТ

Gardening February 21,2015

Technology advancement February 21,2015

Nurturing baby February 21,2015

ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ

НЕТ СТАТЕЙ