Арабське турне Порошенко: подробиці візиту в Саудівську Аравію та ОАЕ

03-11-2017 17:54:10

Президент України Петро Порошенко в період з 31 жовтня по 2 листопада відвідав Саудівську Аравію та Об'єднані Арабські Емірати, а переговори з арабськими лідерами видалися досить плідними.

Візит до Саудівської Аравії і зустріч з королем
Насамперед глава української держави провів зустріч не з першою особою Королівства, а почав з обговорення інвестицій з керуючим директором Відкритого інвестиційного фонду цієї країни Ясиром бін Османом Ар-Румаяном. Варто зазначити, що станом на 2017 рік активи фонду складають 160 млрд доларів.

Ми вітаємо участь саудівського капіталу державної і приватної форми в реалізації привабливих взаємовигідних проектів на території України, зокрема в таких сферах, як літакобудування, сільське господарство, суднобудування, оборонна промисловість, енергетика, туристично-рекреаційна інфраструктура, а також в процесі приватизації в нашій країні .

Порошенко запросив саудівські компанії взяти участь в приватизації в Україні.


Порошенко закликав країни Перської затоки захищати кримських татар

Після цього президент України провів зустріч з королем Салманом бін Абдулазізом Аль Саудом. Український лідер висловив слова подяки керівництву Саудівської Аравії за підтримку українських ініціатив на міжнародних майданчиках в питаннях суверенітету країни.

За результатами зустрічі було досягнуто домовленості про активізацію двостороннього співробітництва в політичній, торговельно-економічній, військово-технічній, енергетичній та інвестиційній сферах.

Як тільки спілкування лідерів держави закінчилося, за справу взялися дипломати і підписали ряд документів:

Програма співпраці між Дипломатичною академією України імені Геннадія Удовенка при МЗС України та Інститутом принца Сауда Аль-Фейсала дипломатичними досліджень Міністерства закордонних справ Саудівської Аравії. Вона передбачає встановлення і розвиток співпраці з підготовки дипломатичних кадрів.

Меморандум між Кабінетом міністрів України і урядом Саудівської Аравії про інвестиційну співпрацю в сфері сільського господарства.

Під кінець візиту в була досягнута домовленість між державами про спрощення візового режиму. Порошенко під час зустрічі з королем Саудівської Аравії досяг домовленості про зниження розміру плати за візи та рух в напрямку полегшення контактів між людьми, спрощення співробітництва на рівні бізнесу і підприємців, а також активізації туристичних поїздок.

Поїздка в ОАЕ і безвіз для України

Одним з головних досягнень візиту в Емірати можна вважати скасування візового режиму для українців. Петро Порошенко зустрівся з прем'єр-міністром цієї країни і правителем Емірату Дубай шейхом Мухаммедом бін Рашидом Аль Мактумом.


В результаті переговорів було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та урядом ОАЕ про скасування візових вимог. За словами президента, безвіз повинен вступити в силу вже з грудня нинішнього року.

Також були підписані ще пару договорів:

Угода про співробітництво в сфері культури між урядами двох країн. Це дасть можливість розвивати співпрацю між Україною і ОАЕ в усіх сферах культури і мистецтва.

Меморандум про співпрацю Державного космічного агентства України та Космічного агентства Еміратів в сфері дослідження космосу. Документ передбачає розвиток взаємного промислового, наукового та технічного обміну в галузі дослідження космічного простору.

Відзначимо, що глава української держави і в Саудівській Аравії, і в ОАЕ закликав захищати права кримських татар. Емірати навіть підтвердили свої добрі наміри до жителів Криму.

Зустріч з Лукашенком в ОАЕ і орден від короля саудитів

Між іншими зустрічами з арабськими представниками президент України встиг провести двосторонню зустріч зі своїм білоруським колегою Олександром Лукашенком. Сторони висловили задоволення ходом виконання домовленостей за підсумками офіційного візиту Лукашенка до України в липні поточного року.

Також лідери двох країн обговорили підготовку до економічного форуму регіонів України і Білорусі, проведення якого заплановано в Гомелі, і обговорили питання, пов'язані з підготовкою до Саміту Східного партнерства, який має відбутися 24 листопада в Брюсселі.

Порошенко і король Саудівської Аравії обмінялися державними нагородами. Так, король отримав орден князя Ярослава Мудрого I ступеня за визначний особистий внесок у розвиток українсько-саудівських міждержавних відносин. У свою чергу Порошенко вручили Орден короля Абдулазіза.