Безготівкова оплата. Нововведення 2019

04-02-2019 11:16:18

Зняття грошей на касах

Одним з нововведень має стати можливість українців знімати готівку прямо на касах супермаркетів і інших торгових точок. Така послуга працює в багатьох країнах світу, але до України поки не добралася. Тестувати таку функцію на касах автозаправок почав ПриватБанк. Принцип роботи наступний: якщо ви розраховуєтесь за покупку банківською картою, то додатково можете попросити касира і зняти з карти 500 грн готівкою. Для того, щоб готівку все ж видали, клієнтові потрібно буде ввести ПІН-код. Максимальна сума видачі готівки на одну транзакцію становить 500 грн, незалежно від вартості покупки.
Така послуга незабаром має запрацювати по всій Україні і в багатьох торгових точках. Зараз банки тестують цю систему, і, ймовірно, зможуть запустити її для загального користування вже в першій половині 2019.

 

Обмін валют онлайн

З 7 лютого в силу вступає Закон "Про валюти і валютні операції", який був прийнятий ще в червні 2018. Закон передбачає багато різних змін, як для бізнесу, так і для фізосіб. У тому числі і можливість обмінювати валюту онлайн. Це дозволить як купувати валюту онлайн, так і продавати її. Правда, на такі операції буде діяти ліміт - не більше 150 тис. грн у день. Послуга буде доступна в особистих кабінетах користувачів. Продавати валюту онлайн зможуть не тільки банки, а й інші фінустанови, які отримають на це ліцензію.

 

Безготівкова оплата в транспорті

У деяких українських містах уже давно працюють сервіси безконтактної оплати в муніципальному транспорті. Так, наприклад, в львівських трамваях ще кілька років тому запустили оплату проїзду банківською картою, в Києві ж таке нововведення планується на 2019 р.
Незабаром хочуть запустити і єдиний електронний квиток. Зараз в муніципальному транспорті встановили спеціальні валідатори. Вже з весни 2019 року місцева влада обіцяє повномасштабний запуск. Проект передбачає повний перехід на безготівкові форми оплати, відмова від кондукторів і посилення контролю за оплатою проїзду. Придбати електронний талон можна буде транспортної, банківської, соціальної (пільгової) картою. Носієм електронного квитка може бути учнівський або студентський квиток, а також смартфон (або інший електронний носій), на якому встановлено спеціальний додаток.
Тестувати подібну систему недавно почали і в Запоріжжі, а Івано-Франківськ планує до 1 червня 2019 року повністю перейти до впровадження електронного квитка. Також в середині січня аналогічну систему запустили і в чернігівському транспорті.

 

Безготівковий розрахунок для бізнесу

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі запланували масовий перехід для бізнесу на систему безготівкової оплати. Починаючи з літа 2019 року підприємства вже повинні будуть почати встановлювати платіжні термінали:

  • до 1 липня 2019 року безготівкові платежі зобов'язані почати приймати компанії, які продають техніку, що підлягає гарантійному ремонту, підакцизні товари, ювелірні вироби, лікарські препарати, надають житлово-комунальні послуги, медичні та стоматологічні, туристичні агентства, ресторани, готелі;
  • до 1 січня 2020 року безготівкові платежі зайдуть в сегменти продажу автомобілів, мотоциклів і запчастин до них, їх ремонту, оренди транспортних засобів, поштової та кур'єрської діяльності, всіх видів пасажирських і вантажних перевезень, фітнес-центрів, в сфери культури, охорони здоров'я, страхування , перестрахування і приватного пенсійного забезпечення;
  • до 1 липня 2020 року безготівкові платежі зобов'язані вживати всіх, хто продає товари і послуги вартістю понад 50 неоподатковуваних мінімумів (850 грн).

Також виключно в безготівковій формі потрібно буде проводити платежі понад 50 тис.грн.


Але перехід на безготівковий розрахунок не скасовує можливість розплачуватися готівкою. Йдеться про те, що магазини і різні підприємства будуть зобов'язані надати своїм клієнтам можливість провести безготівковий розрахунок.

Нова постанова також торкнеться інтернет-магазинів, на своїх сайтах вони повинні будуть додати можливість безготівкової оплати.