Кешбек: принцип роботи і вигода

17-12-2018 11:41:00

Кешбек - це процес повернення частини коштів від покупки, і, по суті, один з видів програми лояльності. Відбувається за рахунок комісії за покупку, зроблену користувачем.

Частий випадок, коли один будь-який інтернет-магазин або сервіс платить іншому, що розмістив інформацію про нього. Оплата відбувається за всіх клієнтів, які прийшли і зробили покупку. Це свого роду партнерська програма: магазин дає невелику знижку, але отримує партнера, готового залучати більше покупців і вкладатися в маркетинг.

Так Booking через партнерську програму платить комісію сайтам подорожей, які розміщують посилання з мітками або банери бронювання. Ці сайти можуть забирати всю комісію собі або пропонувати клієнтам безпосередньо якусь частину у вигляді кешбек. Далі мова може йти про реальні гроші або їх еквіваленти в сервісі.

Якщо ви часто купуєте в інтернеті на великих торгових майданчиках, дізнайтеся, чи є у них кешбек (у таких ресурсів, як Aliexpress, Gearbest, eBay точно є) і як його отримати. В інтернеті є багато сервісів, які консолідують кешбек різних торгових майданчиків і дозволяють користувачеві таким чином повертати гроші швидше. Зрозуміло, за свою комісію.


Єдиний недолік в тому, що кошти зараховуються не відразу, а через якийсь час. Наприклад, якщо мова йде про сервіси бронювання житла, то вони виплачують гроші тільки після заселення клієнта, і то через кілька днів. Також якийсь час йде і у торгових майданчиків на проведення транзакцій, підтвердження, перевірку безпеки і т.д.

Якщо мова йде про майданчик, який консолідує програми лояльності різних сервісів і повертає «живі» гроші, то у нього в правилах прописано, як можна виводити гроші і яка комісія за це знімається. Зазвичай це аккаунт PayPal і банківський переказ, також може йти мова про інші електронні гроші.

Так як в Україні електронні гроші не дуже популярні, для переведення в готівку цих коштів підійде тільки банківський переказ.

Відразу зверніть увагу на комісію - можливо, вигідніше буде їх витратити тут же на послуги майданчиків, які і надають кешбек.

Чому кешбек непопулярний в Україні? У країнах з розвиненими банківськими послугами клієнти не бояться оплачувати покупки онлайн і офлайн за допомогою банківських карт. Крім того, український користувач в середньому не звик платити за послуги банку, наприклад, щомісячний тариф за обслуговування картки. Пам'ятаємо, що кешбек - це повернення коштів від комісії, і тому чим менше банк заробляє на своїх клієнтах, тим менше він здатний їх заохочувати бонусами і поверненнями коштів.