"Хочеться, щоб вони якось безболісно полишили наш ринок"

07-02-2017 16:05:00

За словами заступника голови Нацбанку, "ВТБ" і "Промінвестбанк" вже ведуть переговори щодо продажу.

Банки з російським капіталом в Україні наразі обмежені в операціях, працюють під наглядом куратора і шукають покупця. Про це розповіла заступник голови НБУ Катерина Рожкова на брифінгу в Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

Вона нагадала, що на сьогодні на українському ринку таких банків п'ять. "Для них є два шляхи – або знайти нового власника або поступово скорочувати свою присутність на ринку", – зазначила вона та додала: "Нам хочеться, щоб вони якось безболісно полишили наш ринок".

За словами заступника голови Нацбанку, "ВТБ" і "Промінвестбанк" вже ведуть переговори щодо продажу та існує кілька зацікавлених інвесторів – як українських, так і зарубіжних. Водночас жодні документи ще не підписані. У Нацбанку розраховують, що до кінця першого кварталу 2017 року буде визначено – чи є реальні інвестори у цих банків.

"Ми будемо раді, якщо якийсь інвестор купить їх, і банки продовжать працювати", – сказала Рожкова. Водночас, за її словами, знайти інвестора для "Сбербанку" буде дуже складно через його розміри: "Він великий, там велика заборгованість перед материнською структурою, відповідно, нелегко знайти покупця".