Інкасувати гроші в Україні будуть по-новому

20-01-2017 14:45:00

Національний банк України посилив вимоги до компаній, які надають банкам послуги з інкасації (СІТ-компаніям), зобов'язавши їх надавати документи про структуру власності та ділової репутації керівника підрозділу інкасації.

Про це повідомляється на сайті НБУ з посиланням на постанову №4, яке набирає чинності з 20 січня.

Цією постановою регулятор уточнив вимоги до порядку видачі ліцензій на надання банкам послуг з інкасації.

Крім документів про структуру власності і ділової репутації, Нацбанк зобов'язав компанії надавати документи про фінансовий стан, що підтверджують легальність походження коштів для матеріально-технічного забезпечення діяльності.

У Нацбанку вважають, що нові вимоги будуть сприяти максимально прозорого здійснення інкасації банків сторонніми компаніями.

Нагадаємо, Національний банк України представив банківського співтовариства нову концепцію організації готівкового обігу, в основі якої - передача частини функцій регулятора в регіонах іншим учасникам ринку - банкам і компаніям Cash-in-Transit (СІТ-компаніям).

Нова модель, яка використовується в таких країнах як Великобританія, Бразилія, Голландія, Фінляндія та Швеція, повинна дозволити знизити витрати на готівковий оборот, розвинути конкурентний ринок інкасаторських послуг і знизити частку готівкового обігу на користь безготівкового.

У грудні 2016 року Національний банк України видав першу ліцензію на надання банкам послуг з інкасації компанії "СІТ Сек'юріті" і повідомив, що розглядає пакети документів ще двох СІТ-компаній.