Інтернет в Україні - найдешевший

04-12-2017 10:26:44

Українці платять за домашній провідний інтернет практично найменше в світі. Дешевше - тільки в Ірані. Про це йдеться в дослідженні компанії BDRC Continental і провайдера сable.co.uk з Великобританії. "Сегодня" дізналася, як далі буде розвиватися інтернет в Україні.

Дешевше нікуди
Для складання рейтингу компанії проаналізували вартість 3351 інтернет-тарифів в 196 країнах з серпня по жовтень 2017 року. За дешевизні інтернету наша країна посідає друге місце в світі: в середньому в місяць за підключення до всесвітньої павутини українці викладають 5,47 долара (близько 148 грн). За цим показником нас трохи обігнав тільки Іран - там вартість інтернет-послуг складає 5,37 долара в місяць (145 грн). У лідерах за доступністю інтернету також Росія (10 доларів), Молдова (11 доларів) і Сирія (12,15 доларів).
У розвинених країнах підключення до інтернету коштує в кілька разів дорожче: в США - 66,2 долара, в Швейцарії - 82 доларів, в ОАЕ - 155 доларів. А найвищі тарифи - в африканській Буркіна-Фасо: там середньомісячна плата становить аж 954,54 долара (26 тис. Грн).

Швидкості вистачає
Ще одне дослідження - порталу Speedtest - показало, що середня швидкість широкосмугового інтернету в Україні - всього 35 Мбіт / с. Такий показник забезпечив країні 42-е місце в рейтингу серед 134 держав. У лідерах ж виявилися Сінгапур, Гонконг і Ісландія (135-149 Мбіт / с). Найповільніший інтернет в Лівії - 3 Мбіт / с.


Фахівці запевняють, що інтернет-швидкості в нашій країні цілком вистачає звичайному користувачеві.
"35 Мбіт в секунду досить для швидкого завантаження навіть" важких "сайтів. Вистачить і на онлайн-ігри, перегляд і скачування фільмів у високій роздільній здатності", - розповів нам системний адміністратор Ігор Самаєв.
Однак додав, що для повноцінної роботи великих компаній і виробництв швидкість повинна бути вище - близько 100 Мбіт / с. Саме такі цифри часто декларують наші провайдери, але на практиці швидкість в 2-2,5 рази нижче.

Чекаємо зростання цін
Глава Інтернет-асоціації України Олександр Федієнко пояснює, що наші демократичні розцінки пов'язані з затяжний боротьбою провайдерів за клієнтів: "Щоб завоювати якомога більше користувачів, оператори довго навмисно знижували ціни на свої послуги". Експерт також наголошує, що це довго не триватиме.
"У зв'язку із зростанням цін на електрику і збільшилися ставок на оренду вже сьогодні оператори змушені потроху підвищувати тарифи. У наступному ж році їх можуть підняти на 10-20%", - зазначив Федієнко.
За його словами, домашній провідний інтернет є у близько 21 млн українців - це майже у половини всього населення нашої країни.

4G: Вже в 2018-му, але не скрізь
З мобільним інтернетом в Україні все не так позитивно. У згаданому рейтингу швидкості інтернету Global Index сервісу Speedtest наш інтернет плететься в самому хвості списку - він зайняв 110-е місце серед 122 країн світу. За результатами цього дослідження швидкість українського мобільного інтернету в середньому становить 8,46 Мбіт / с при скачуванні і 2,39 Мбіт / с при завантаженні. Найприємніші швидкості доступні жителям Норвегії, Ісландії та Нідердандах (52-59 Мбіт / с), а самі повільні дісталися населенню Іраку (3 Мбіт / с).

У той час, як 70% користувачів інтернету вже використовує 4G, а в деяких країнах тестується інтернет п'ятого покоління, наша стеля швидкості і якості - стандарт 3G. Правда, в наступному році оператори обіцяють вихід на більш високі швидкості. На початку листопада Нацкомісія з питань зв'язку схвалила рішення про видачу ліцензій на впровадження 4G. Для цього ряд українських операторів уже звільнили частоти в діапазоні 1800 МГц.

Нагадаємо, ціна дозволу на цю частоту - 4 млрд грн, при цьому доступний також діапазон 2600 МГц за 2 млрд грн. Якщо відповідні технічні заходи операторів пройдуть вдало, в наступному році українців чекає більш швидкий інтернет на смартфонах.

Однак, як стверджує Олександр Федієнко, стандарт запрацює далеко не у всіх.
"З технічних причин 4G поки не охопить масовий сегмент ринку - до кінця 2018 року такий інтернет з'явиться тільки в великих містах з великим скупченням абонентів", - стверджує експерт. - А ось міста поменше, села, траси залишаться без нових швидкостей".

Крім того, на думку Федієнко, окремих тарифних планів під 4G не буде. Апарати, які зможуть працювати з 4G, просто розвантажать частоти 3G для тих, чиї гаджети нове покоління мобільного інтернету не потягнуть. За даними української Інтернет-асоціації, серед наших регулярних користувачів інтернету 57% активно використовують мобільний зв'язок. З них 14% борознять простори всесвітньої павутини тільки через мобільний інтернет.