Кабмін продовжив програму "теплих кредитів"

08-02-2017 17:40:00

Кабінет міністрів України на засіданні сьогодні, 8 лютого прийняв рішення продовжити на 2017 рік дію програми часткової компенсації населенню вартості кредитів на тепломодернізацію і підвищення енергоефективності в житловому секторі України. Про це повідомляє прес-служба Держенергоефективності.

"Уряд продовжив дію популярної програми" теплих "кредитів на 2017 рік і вдосконалив порядок надання відшкодування за нею. Найближчим часом українці зможуть в повному обсязі використовувати її можливості і залучати безповоротну фінансову допомогу від держави на заходи з енергоефективності", - зазначив глава Держенергоефективності Сергій Савчук.

За його словами, було розширено перелік банків-учасників програми, зокрема, включений ПриватБанк, що, на думку Савчука, дозволить посилити конкуренцію серед банків і здешевити кредити, а також залучити більше учасників.

Крім того, вводиться обов'язковий комерційний облік при проведенні заходів з термомодернізації багатоквартирних будинків.

"Таким чином, ОСББ зможуть контролювати фактичне споживання енергоресурсів по дому і оцінювати ефективність впровадження енергоефективних заходів. На такі заходи ОСББ зможуть, як і раніше, отримувати 40% безповоротної фінансової допомоги", - розповів Савчук.

Як повідомлялося, у держбюджеті України на реалізацію програми в 2017 році виділено 400 млн грн.

Програма передбачає державну компенсацію на придбання "негазових" котлів в розмірі 20%, на утеплення індивідуального житла - 35%, для ОСББ - 40%, для одержувачів субсидій входять до складу цих ОСББ - 70%.

За даними Кабміну, в Україні зараз працює 204 місцеві програми здешевлення "теплих" кредитів.

З початку дії програми по теперішній час її учасниками стали понад 215 тис. Сімей, які залучили на енергоефективні заходи понад 2,7 млрд грн, в тому числі, з держбюджету 1,16 млрд грн.