МВФ: Україні не вистачить грошей на підвищення "мінімалки"

20-04-2018 12:01:25

В України поки немає можливості збільшити витрати бюджету і підвищити мінімальну зарплату до 4100-4200 гривень. Про це заявив офіційний представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Йоста Люнгман, передає "Экономічна правда".

"Ми стурбовані зростанням витратного тиску на тлі занадто оптимістичних, на наше переконання, прогнозів дохідної частини бюджету. З огляду на це, ми не бачимо фіскального простору для збільшення бюджетних витрат у 2018 році", – зазначив Люнгман.

Як відомо, 2017 року Україна не виконала план доходів державного бюджету, недоодержавши 3,4 млрд грн, тобто не виконавши бюджет на 0,4%.

За даними ЗМІ, в уряді поки розглядають можливість майбутнього потенційного перегляду бюджету під підвищення "мінімалки". Позиція МВФ в цьому питанні була завжди однозначною: підвищення мінімальної зарплати можливе виключно за наявності економічних підстав.

Зараз, на думку МВФ, збільшення витрат економічно неможливе.

Нагадаємо, раніше заступник міністра фінансів України Сергій Марченко зазначав, що за нинішніми бюджетними показниками в Україні немає можливості підвищити "мінімалку" до 4200 гривень.