На українських банкоматах знайшли пристрої, які масово крадуть гроші з карток

01-03-2018 10:56:19

За минулий рік кіберзлочинці обібрали банківські рахунки українців на 670 млн грн. За даними Асоціації членів платіжних систем, ця цифра вдвічі перевищує показники 2016-го. Тим часом Нацполіція рапортує про затримання чергових кібершахраїв і попереджає громадян про нові технології "промислу". Днями в Миколаївській області поліцейські зловили двох громадян з Румунії та Молдови, які за допомогою підглядання за набором пін-кодів незаконно зняли з карток своїх жертв близько 600 тис. грн.

Як розповіла спікер миколаївського облуправління поліції Олена Бережна, іноземці підозрюються в тому, що на території регіону здійснили як мінімум 25 злочинних транзакцій.

"На картоприймач банкомату вони встановлювали пристрій, який прочитував інформацію з банківської картки клієнта. А мініатюрна відеокамера, встановлена збоку біля клавіатури, записувала комбінацію цифр, яку набирав клієнт. Після цього підозрювані виготовляли дублікат банківської картки і знімали гроші, вводячи пін-код, який вони підгледіли за допомогою камери", – розповіла Бережна.

За її словами, підозрювані також "наслідили" у Чернівецькій та Одеській областях.

За попередніми даними, на півдні країни іноземці скоїли близько 200 незаконних знять грошей і їх спроб. При цьому, за словами правоохоронців, більшості постраждалих банки вже компенсували збиток. Відносно кібершахраїв порушено кримінальне провадження відразу за трьома статтями КК – ділкам загрожує до 6 років в'язниці.

За останній місяць це не перша НП з банківським обладнанням. На початку місяця в Чернігові копи затримали чоловіка і його напарницю, які заражали банкомати вірусом, даючи команду на видачу грошей, і таким чином за лічені тижні зняли близько 1 млн грн.

"Всі злочини в технічній сфері з кожним роком удосконалюються поряд з підвищенням рівня безпеки. Для злочинців ж це є найдоступнішим методом отримання грошей", – говорить голова Департаменту кіберполіції Сергій Демедюк.

Щоб не стати жертвою кіберзлочинців, в поліції радять при роботі з банкоматом закривати клавіатуру від сторонніх поглядів і по можливості користуватися обладнанням всередині банківських відділень.

Днями в соцмережах була опублікована фотографія, яка викликала шквал емоцій і побоювань. На ній зображений чоловік у вагоні метро з безконтактним банківським терміналом в руках, за допомогою якого він нібито таємно знімав гроші з карток пасажирів підземки. У Нацполіції нас заспокоїли: фото було зроблено не в Україні. Але застерегли – технологія зняття грошей за допомогою дотику терміналу до карти все ж є.

"Користуватися цією технологією непросто, але для хакерів, знайомих з особливостями роботи терміналів, це можливо. Убезпечити себе можна досить простим способом: поставити на безконтактну картку функцію зняття грошей лише після введення пін-коду", – сказав Сергій Демедюк.