НБУ визначив, якою має бути інфляція в Україні

19-07-2018 14:32:58

Рада Національного банку України (НБУ) затвердила стратегію монетарної політики Нацбанку України, яка забезпечує послідовне продовження реалізації режиму інфляційного таргетування для забезпечення низької та стабільної інфляції. Про це повідомили в прес-службі НБУ.

Прийнята стратегія монетарної політики підтверджує середньострокову мету по інфляції на рівні 5% ± 1 п. п., яка повинна бути досягнута до кінця 2019 року. Після цього мета в 5% стане постійною і залишатиметься без змін у середньостроковій перспективі.

"НБУ зможе її (показник з інфляції – Ред.) переглядати тільки в бік зниження і тільки за умови зменшення волатильності обмінного курсу гривні, змін відносних цін і ослаблення ефектів конвергенції економіки України до рівня країн – основних торгових партнерів", – відзначили в Нацбанку.

Стратегія монетарної політики також підтверджує необхідність незалежності регулятора – вона передбачає, що НБУ повинен уникати будь-яких форм фіскального домінування, в тому числі прямої або непрямої підтримки бюджетних витрат.

За прогнозом Нацбанку, на кінець 2019 року інфляція повинна скласти 5,8% і, таким чином, досягти цільового діапазону, який був раніше визначений регулятором.

В НБУ очікують, що до кінця 2020 року інфляція в річному вимірі сповільниться до 5% – що відповідатиме центральному значенню цільового діапазону (5,0% ± 1 процентний пункт).

Разом з тим, Нацбанк для стримування зростання цін з 12 липня підвищив облікову ставку на 0,5 процентних пункту, до 17,5%. Як зазначив глава НБУ Яків Смолій, в разі, якщо ризики підвищення інфляційного тиску посиляться, Нацбанк може продовжити підвищення облікової ставки – до тих пір, поки інфляція за допомогою жорсткої монетарної політики не буде приведена до встановлених НБУ цілей.