НБУ посилив вимоги до виводу валюти з України

15-12-2017 12:47:02

Національний банк України (НБУ) посилив порядок видачі індивідуальних ліцензій на переказування іноземної валюти за межі України. Рішення вступило в силу з сьогоднішнього дня, 15 грудня, повідомила прес-служба Нацбанку.

Так, НБУ уточнив перелік документів для отримання ліцензії та закріпив за собою право вимагати документи для запобігання відтоку капіталу.

Також Нацбанк уточнив перелік операцій, проведення яких не потребує отримання індивідуальної ліцензії і перелік підстав для анулювання індивідуальних ліцензій. зокрема, відтепер чітко унормована можливість перерахування валюти в якості відшкодування резидентом-позичальником нерезиденту-гаранту за умови, що гарант заплатив відповідно до договору гарантії за зобов'язаннями такого резидента-позичальника, передбачених відповідним кредитним договором з уповноваженим банком-кредитором.

Нагадаємо, Національний банк планує поступово скасувати всі валютні обмеження в Україні. Зокрема, для цього НБУ розробляє законопроект "Про валюті". Згідно з проектом закону, кожен українець зможе перерахувати будь-яку суму за кордон без ліцензії.

Раніше Нацбанк вже зняв валютні обмеження для депозитів. З 23 серпня 2017 року фізичні особи можуть отримувати готівку в іноземній валюті або банківські метали з поточних і депозитних рахунків через каси і банкомати без обмежень по сумі. Також в квітні-2017 НБУ істотно пом'якшив деякі валютні обмеження. Зокрема, ліміт на покупку фізособами готівкової валюти виріс до 150 тис. Грн (в еквіваленті) на добу в одні руки. Це в 12 разів більше, ніж раніше, коли обмеження становило 12 тис. Грн

Більша частина валютних обмежень була введена в Україні 2014-2015 роках під час рекордної девальвації гривні.