Скасування печатки для бізнесу!

19-07-2017 09:55:00

З 19-го Липня 2017р. в Україні вступає в силу закон No1982-VIII ст який веде за собою скасування обов'язкового використання печатки для бізнесу в документах. Із законодавства були виключені вимоги в обов'язковому використанні печаток (незалежно від їх наявності у суб'єктів господарювання), також виключається можливість визнання документа (звітності, угоди) недійсним (неукладеним, недосконалим) у зв'язку з відсутністю відбитка печатки.

Завірена копія документа вважається, якщо на ній присутній особистий підпис фіз особи підприємця, або проставлений підпис уповноваженої особи суб'єкта господарювання.

До того ж, для документів, які видають органи держвлади (крім виписок з електронних реєстрів), нотаріусами, лікарями - печатки будуть обов'язковими.

Договори та документи (звітність та звернення) які будуть подані в держ органи, підприємцям не обов'язково скріплювати печаткою. А також, було встановлено законом адміністративну відповідальність за вимагання державним органом або органом місцевого самоврядування наявності відбитка печатки на офіційному документі - штрафи становитимуть в розмірі від 800 до 1700 грн.

Як розраховують влади, завдяки цьому закону Україна підніметься на кілька пунктів в рейтингу Doing Business.