Прогноз курсу долара: експерти попередили про зростання валютних коливань

24-09-2018 10:57:47

Як пояснюють аналітики порталу "Мінфін", період бюджетних платежів ненадовго заспокоїв міжбанківський валютний ринок, обсяги пропозиції валюти збільшилися, а тому гривня виявилася в комфортних умовах.

"Стабілізація на міжбанку дозволила і готівковим ринку попрацювати з низьким спредом в форматі " з обороту"Котирування поступово знижувалися. У цілому за минулий тиждень долар подешевшав з 28,09 / 28,14 до 28,07 / 28,09 гривень. Незважаючи на формальну надліквідність в банківській системі (коррахунки банків стабільно перебували вище 52 млрд гривень) - це сильно не відбивалося на курсі. Значна частина цієї гривні знаходиться в 3-7 великих фінустановах, а їх дії на торгах обмежені обсягами клієнтських заявок і нормативами власної валютної позиції. Саме про тому тільки невелика частина гривневого навісу на коррахунках банків реально впливала на тренд міжбанку ", - відзначають експерти.

Але такий "пільговий" період для гривні скоро закінчиться, впевнені аналітики. Настає третя декада місяця і скоро ринок отримає значні обсяги додаткової ліквідності у вигляді відшкодувань по ПДВ.

А ось завершення роботи місії МВФ, за словами експертів, не позначалося на настроях учасників торгів.

На думку аналітиків, на готівковому валютному ринку курс буде орієнтуватися на обсяг попиту на валюту і поведінку міжбанку. Причому визначальною в цей період, на відміну від минулого тижня, буде ситуація на торгах.

"Якщо не буде інформаційних сюрпризів від МВФ, а також інших політико-економічних катаклізмів - ми очікуємо збереження котирувань обмінників на рівні минулого тижня. Подальшого просідання готівкового курсу ми не прогнозуємо, так як зміниться розклад попиту і пропозиції на міжбанку. Коридор по долару на 24 -28 вересня швидше за все буде в межах 27,90-28,25 гривень. Спред по долару в банках складе 20-30 копійок, в обмінниках фінкомпаній - від 12 до 20 копійок ", - вважають фахівці.

Вони попереджають про зростання валютних коливань на міжбанку. Так, коливання по долару можуть вирости до 7-13 копійок в день з переважанням попиту на валюту, а по євро - до 8-16 копійок і вище. Аналітики орієнтуються на котирування безготівкового долара на цей тиждень в межах коридору 28,05 -28,3 гривень.

Експерти резюмували, що цього тижня на курс впливатимуть:

  • Виплати відшкодувань ПДВ, наближення кінця місяця і кварталу.

"Експортери будуть намагатися пересидіти на власній гривні до отримання відшкодувань по ПДВ. Вони не стануть поспішати продавати валюту понад обов'язкових 50% виручки. Зате у імпортерів гривня після сплати податків почне накопичуватися і вони все активніше будуть оплачувати свої зовнішні контракти. Зростання попиту на тлі скорочення пропозиції спрацює проти нацвалюти ", - пояснюють експерти.

  • Невизначеність з рішеннями МВФ щодо перспектив отримання нового траншу.

"До цього рішення прив'язані і кредити від інших міжнародних організацій. Це додає інтриги щодо подальшої долі гривні до кінця року. Але довго таке підвішений стан по траншу тривати не зможе. Українській владі і самому МВФ доведеться остаточно визначитися в цьому питанні. Поки ж" загадка траншу МВФ "психологічно працює проти стабільного курсу нацвалюти", - відзначають фахівці.

  • Мінімальний розрив готівкового і міжбанківського курсів, майбутнє засідання ФРС США.
  • Рівень ліквідності в банківській системі і дії Нацбанку.

"Коррахунки банків можуть істотно вирости за рахунок вливань відшкодувань ПДВ. Це призведе до зростання гривневого навісу і загрозу спекулятивної розгойдування ринку. Ми не виключаємо необхідності періодичного втручання НБУ з інтервенціями з продажу долара в разі ситуативного збільшення попиту на валюту. За нашими розрахунками, можливий обсяг необхідних продажів долара Нацбанком для збереження котирувань протягом тижня на теперішньому рівні може скласти до 60-75 млн доларів ", - підкреслюють фахівці.