Рада дозволила українцям проходити процедуру банкрутства

22-10-2018 10:49:11

Верховна Рада прийняла Кодекс України за процедурою банкрутства (№ 8060), який впроваджує в країні інститут банкрутства фізичних осіб. За прийняття документа в другому читанні і в цілому проголосували 237 народних депутата при необхідному мінімумі в 226 голосів.

"Завдяки прийняттю кодексу ми піднімемося на 10 позицій в рейтингу Doing Business", - зазначив представляючий документ глава комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук. Глава комітету також вказав, що кодекс буде введений в дію через шість місяців.

Іванчук відзначив, що нововведення дає можливість фізособам - сумлінним позичальникам в разі складної економічної ситуації ініціювати процедуру банкрутства і очиститися від цього боргового зобов'язання, тоді як кредитор позбавлений такого права.

В рамках банкрутства неможливо буде відібрати єдине житло боржника (квартира до 60 квадратних метрів або будинок до 120 квадратних метрів), а також кошти на пенсійних рахунках або в фондах соціального страхування. У той же час, приховування доходів і активів буде підставою для відмови у списанні боргу.

Глава комітету додав, що був відхилений блок поправок про введення системи автоматизованого арешту рахунків, так як вона раніше не отримала підтримки в парламенті.

За його словами, багато питань були перенесені на рівень підзаконно-нормативних правових актів, зокрема деталізація регулювання процедури продажу майна боржника.

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефедов зазначив, що прийнятий документ передбачає продаж майна банкрутів на прозорих електронних аукціонах ProZorro.Продажі.