ТЕС знизили споживання антрациту

24-02-2017 17:33:00

Теплові електростанції (ТЕС) України з моменту введення надзвичайних заходів в енергосистемі країни скоротили споживання вугілля антрацитної групи вдвічі, повідомив т.в.о. директора НЕК "Укренерго" Всеворлод Ковальчук.

"Роблячи попередні розрахунки, ми розраховували на 40% економії. Фактично ми витрачаємо цього палива в два рази менше, ніж витрачали б його без введення надзвичайного стану", - сказав він в своєму зверненні, оприлюдненому на сторінці компанії в "Фейсбук".

За його словами, без урахування Луганської ТЕС, яка працює в "острівному режимі", забезпечуючи електроенергією північ області, решта антрацитові блоки ТЕС спрацьовують всього 7-8 тис. Тонн вугілля на добу.

"Це дає нам можливість стверджувати, що ми гарантовано зможемо пройти осінньо-зимовий період до кінця опалювального сезону без обмеження споживачів і без відключень, якщо не відбудуться які-небудь технологічні порушення", - зазначив В.Ковальчук.

При цьому більшість АЕС України в останній тиждень займає не менше 60% частки в структурі відпуску електроенергії, сказав він.

Раніше В.Ковальчук відзначав, що в рамках введених надзвичайної ситуації в електроенергетичній галузі планується знизити спалювання електростанціями антрациту з 30 тис. Тонн до 20 тис. Тонн на добу.

Як повідомлялося, запаси вугілля на складах теплових електростанцій (ТЕС) України за останню добу зросли на 2,3% (на 34,9 тис. Тонн) - до 1 млн 552,1 тис. Тонн. Станом на 24 лютого запаси вугілля антрацитної групи склали 789,1 тис. Тонн (+ 0,3% до 23 лютого), газової групи - 763 тис. Тонн (+ 4,5%).

Крім того, запаси вугілля на складах теплоелектроцентралей (ТЕЦ) України за добу зросли на 0,9% (на 1,1 тис. Тонн) - до 117,6 тис. Тонн. Зокрема, запаси вугілля антрацитної групи на 24 лютого становлять 59,8 тис. Тонн (-5,2% до 23 лютого), газової - 57,8 тис. Тонн (+ 8,2%).

Надзвичайні заходи в енергетиці, передбачені розпорядженням Кабінету міністрів України №103-р від 15 лютого, вступили в дію з 17 лютого через блокаду активістами за підтримки ряду народних депутатів поставок товарів із зони АТО.

В період дії надзвичайних заходів НЕК "Укреенерго" зобов'язана визначити допустимий рівень зниження резерву енергогенеруючих потужностей; встановити вимоги щодо складу обладнання ТЕС в розрізі енергоблоків; при необхідності і за узгодженням з Міненерговугілля - застосовувати графіки аварійних відключень.

"Укренерго" здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію роботи ОЕС. НЕК є державним підприємством, яке знаходиться в управлінні Міністерства енергетики та вугільної промисловості.