Україна наближається до траншу МВФ - Данилюк

27-02-2017 17:20:00

Україна стає все ближче до отримання четвертого кредитного траншу від Міжнародного валютного фонду (МВФ) в рамках програми розширеного фінансування (EFF). Про це заявив міністр фінансів Олександр Данилюк в інтерв'ю "Лига.net".

"Ми погоджуємо деталі меморандуму. Це дуже важливий документ, кожне слово має значення. У нас в країні багато видів національного спорту, в тому числі і відстеження траншей МВФ. Але в цьому питанні день або тиждень нічого не вирішує", - зазначив Данилюк.

За його словами, уряд і Фонд обговорюють шляхи скорочення дефіциту Пенсійного фонду України.

"Перш за все, [потрібно] збільшувати надходження. Ті, хто зараз не оплачує соціальні внески, повинні будуть це зробити. Обговорюється також підвищення страхового стажу. Це очевидний параметр, який повинен грати одну з ключових ролей в балансуванні пенсійної системи", - зазначив Данилюк .

При цьому спрощену систему оподаткування, за його словами, не ліквідують.

"Ліквідація не обговорюється. Спрощена система оподаткування є в багатьох країнах. Головне питання - як мінімізувати зловживання, щоб нею не користувався великий бізнес. Торгові мережі, брендові магазини повинні бути виведені з спрощенки. При правильній і ефективній роботі УКРІНФОРМ, це можна було зробити вже зараз, і без будь-яких змін в закон ", - впевнений Данилюк.

Також, на думку Данилюка, відкривати податківцям доступ до банківської таємниці ще рано.

"Рано чи пізно доступ до рахунків буде забезпечений, але не зараз. Інакше банківської таємниці взагалі не буде як такої. Спочатку потрібно припинити всі можливості для витоку інформації з ГФС. В іншому випадку її отримає велику кількість людей з незрозумілими цілями", - вважає міністр фінансів.

Нагадаємо, Рада директорів МВФ не планує в найближчий тиждень розглядати питання виділення Україні четвертого траншу.

Як відомо, Україна і МВФ знаходиться на фінальній стадії узгодження оновленого Меморандуму про співпрацю, укладення якого необхідно для отримання четвертого траншу в рамках EFF. Раніше Гонтрева прогнозувала отримання наступного траншу від Міжнародного валютного фонду в кінці лютого або на початку березня.