"Укрзалізниця" планує підвищення тарифів

15-02-2017 17:25:00

Тарифну політику по залізничних вантажоперевезень необхідно визначити на 3 роки вперед.

Про це заявив в ході круглого столу член правління "Укрзалізниці" Марек Злосний, повідомляє БізнесЦензор з посиланням на прес-службу компанії.

"Потрібно стратегічне мислення, адже залізницею в Україні перевозиться 80% вантажів. Також необхідно враховувати, що обсяги вантажів будуть збільшуватися, адже українська економіка долає стагнацію, про що свідчить зростання ВВП", - заявив Злосний, зазначивши, що вже зараз вкрай необхідно вирішити, якою буде тарифна політика з вантажних перевезень на найближчі 3 роки.

За словами топ-менеджера компанії, кошти, отримані від індексації тарифів на вантажні перевезення "Укрзалізниця" направить на оновлення вагонного парку. Для цього планується відкрити окремий рахунок, інформація про проходження коштів по якому буде доступна учасникам ринку.

Згідно з повідомленням, голова комітету Верховної Ради України з питань транспорту Ярослав Дубневич також звернув увагу на важкі наслідки недофінансування в оновлення рухомого складу для вантажних перевезень в перспективі.

За словами депутата, кожен день затримки індексації залізничного тарифу також негативно позначається на вітчизняної машинобудівної промисловості, яка очікує замовлень на вагони.

Нагадаємо, що проектом фінансового плану ПАТ "Укрзалізниця" на 2017 рік, який узгоджений з Міністерством інфраструктури, передбачена індексація залізничних тарифів на вантажні перевезення на 25%. Однак документ досі не узгоджений причетними Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством фінансів і Державною регуляторної службою.

Як повідомлялося, раніше "Укрзалізниця" планувала підвищення тарифів на вантажоперевезення на 25% з лютого 2017 року.